Összeomlóban van Joe Biden támogatottsága a saját pártjának elöljárói körében. Sajtóértesülések alapján Nancy Pelosi korábbi házelnök, utódja, a demokraták képviselőházi vezetője, Hakeem Jeffries és Chuck Schumer, a párt szenátusi első embere is jelezte az amerikai elnöknek, hogy nem hisznek novemberi győzelmében. A CNN arról ír, hogy Pelosi négyszemközt azt fejtette ki Bidennek, hogy emiatt a demokraták a képviselőházi többség visszaszerzését is elbukhatják.
Miután a republikánus többségű képviselőház továbbította a demokrata Alejandro Mayorkas belbiztonsági miniszter elleni vádiratot, a szenátus tegnap rövidre zárta azok tárgyalását: a demokrata többség alkotmányellenesnek nyilvánította mindkét vádpontot, és ejtették azokat. A republikánusok heves kritikával illették a lépést - írja a CBS News.
Az amerikai Kongresszus republikánus többségű alsóháza február közepén szavazta meg Alejandro Mayorkas belbiztonsági miniszter alkotmányos vádeljárás alá helyezését, amiért állítólagosan nem juttatta érvényre a bevándorlási törvényeket. A képviselők jó pár héttel később, tegnap továbbították a szenátus tagjainak a vádiratot, így a felsőház elkezdheti tárgyalni Mayorkas felelősségre vonását. A demokraták szerint a republikánusok alaptalanul, kizárólag politikai megfontolásból szeretnék eltávolítani a minisztert.
Donald Trump volt amerikai elnök egy hétfőn megjelent interjúban erősen kritizálta a Demokrata Párt és Joe Biden elnök Izraellel kapcsolatos álláspontját. Azt állította: a demokraták utálják Izraelt, és azok a zsidó vallású amerikaiak, akik a demokratákra szavaznak, "gyűlölik a vallásukat." Chuck Schumer, a demokraták szenátusi vezetője beszédében nemrég erősen bírálta Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt. Ezzel kapcsolatban nyilvánított véleményt tegnap a republikánus exelnök, akit idén is az elnöki szék republikánus várományosának tekintenek.
Benjámin Netánjahu izraeli miniszterelnök és az izraeli kormány távozását kérte Chuck Schumer, az amerikai szenátus demokrata frakcióvezetője – írja a New York Times.
Hónapok óta húzódik az Ukrajnának szánt amerikai segélycsomag jövőjének kérdése. Az Egyesült Államokban súlyos belpolitikai vitát okozott a szállítmány, de most végre lezárulhatnak a bizonytalanságok – számolt be a The Hill.
Idén már nem kap újabb amerikai támogatást Ukrajna, a kongresszus az év végig már nem hagyja jóvá a Kijev és a Fehér Ház által szorgalmazott 61 milliárd dolláros csomagot.
Kiabálásba torkollott az amerikai szenátus tagjaniak Ukrajnáról szóló, keddi titkos tájékoztató ülése - jelentette a CNN. A vita elfajulását az Ukrajnának és Izraelnek szánt segélycsomag határvédelemmel való összekapcsolásának kérdése okozta. A demokraták vezetője szerint az egyik republikánus politikus kiabálva kérte számon a tájékoztató eseményen előadó tábornokot.
Csütörtökön megérkezett az Egyesült Államok fővárosába, Washingtonba Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, ahol zártkörű megbeszélést folytatott az amerikai Szenátus több tagjával - írja a Sky News.
Egy republikánus képviselő többhetes akadályozása után az amerikai szenátusnak helyi idő szerint szerda este végül sikerült jóváhagynia Charles Q. Brown tábornok kinevezését az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának élére.
A Fehér Ház és a kongresszus közösen dolgozik egy rövid távú finanszírozási intézkedésen, hogy megakadályozzák a szövetségi kormány október 1-jére tervezett részleges leállását, miközben hosszabb távú kiadási tárgyalások folynak. Az Irányítási és Költségvetési Hivatal (OMB) segítséget nyújt a Kongresszusnak a kormányzati szolgáltatások zavartalan működésének biztosításához, mivel a legtöbb kormányprogram finanszírozása szeptember 30-án lejárna.
Az amerikai szenátus csütörtökön elfogadta a Joe Biden elnök által támogatott kétpárti törvényt, amely felemeli az államadósság 31 ezer milliárdos felső határát, és ezzel elkerüli az ország a fizetésképtelenséget.
Közeledtek az álláspontok az Egyesült Államok államadósság-plafonjának megemeléséről az elnök és a republikánus képviselőházi elnök részvételével zajló egyeztetéseken kedden. Gazdasági szakértők és egyesült államokbeli kormányzati tisztviselők szerint, ha az amerikai adósságplafont végül nem sikerül megemelni, globális gazdasági katasztrófára lehet számítani.
A G7 országainak vezetői a jövő hónapban Hirosimában tartandó csúcstalálkozójukon kiemelten foglalkoznak majd a ChatGPT-t érintő kérdésekkel is - adta hírül a Reuters.
Amerikai vadászrepülő semmisített meg egy újabb azonosítatlan tárgyat, ezúttal a Huron-tó felett, az Egyesült Államok Michigan államának közelében vasárnap. Nyolc napon belül negyedszer avatkozott közbe a légierő.
Az amerikai szenátus a republikánus párti képviselők és néhány demokrata párti kollégájuk fenntartásai miatt nem tudta hétfőn elfogadni az Egyesült Államok védelmi költségvetését.
A BME kutatói konkrét javaslatokat fogalmaztak meg látványos ábrák alapján.
Hírfolyamunk az ukrajnai háborúról percről percre.
A németországi Ramsteinban ültek össze az Ukrajnát támogató országok.
Érdekes átrendeződéseket vettünk észre, látványos adatokkal mutatjuk be ezeket.
Hosszabb határidőt szabott magának.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.